Blog, Zdravie

Zázrak nazývaný MATCHA ČAJ

Matcha čaj je označovaný ako perla alebo kráľovná zelených čajov. Je to unikátny čaj v práškovej forme, pričom do tejto formy sa rozomieľajú len tie najkvalitnejšie časti čajového lístka. Je to japonský obradný čaj, ktorý má za sebou úžasnú históriu spojenú so životom budhistických mníchov a samurajov. Čaj Matcha bol už dávno používaný ako meditačný nástroj, ktorý prináša pokoj a harmóniu.

Tým najjednoduchším prirovnaním je fakt, že jedna šálka Matcha čaju má rovnaké nutričné hodnoty ako 10 šálok bežného zeleného čaju.
Pokiaľ pijete Matcha čaj, tak spotrebujete celý čajový list. To je hlavný dôvod, prečo je čaj Matcha 10-krát silnejší ako bežne uvarená šálka zeleného čaju.

 

Matcha čaj má výhodu – môžete ho použiť kdekoľvek,  na studeno, na teplo, v kuchyni. Je to je to perla a kráľovná zelených čajov.

 

Matcha čaj zrýchľuje metabolizmus, podporuje spaľovanie tukov a je ideálny pomocník pri redukčných režimoch. Za tieto informácie vďačíme viacerým výskumom, ktoré sa zaoberali touto otázkou.

Pred cvičením sa aktivuje tein (kofein), to znamená, že sa naštartuje výkon (doporučuje sa cca 1 hodinu pred cvičením). Počas cvičenia doplní čaj minerály, teda je vhodný ako pitný režim. Intenzita cvičenia a výkon majú následne vplyv aj na spaľovanie tukov. Ak sa chystáme po cvičení do postele, po cvičení ho už nepite.

KÚPIŤ SHAKE-IT MATCHA DETOX

 

Matcha čaj je ako skvelá náhrada kávy. Základným rozdielom medzi Matcha čajom a kávou sú živiny, ktoré sa prirodzene nachádzajú v oboch nápojoch . Káva obsahuje silný stimulant – kofeín, ktorý si okamžite nájde cestu do krvného obehu, účinky sa prejavia v priebehu niekoľkých minút a vrcholia v priebehu 30 až 45 minút. Vrchol účinku kávy je často spájaný s nervozitou, potením a následným oslabením. Matcha čaj účinkuje úplne inak. Obsahuje theofylín a theaníny, rovnako ako množstvo minerálov, vitamínov a antioxidantov. Živiny, ktoré obmedzujú vstrebávanie theofylínu do krvného obehu okamžite, čo vedie k postupnému uvoľňovaniu energie za čas 3 – 6 hodín.

KÚPIŤ PRÉMIOVÚ KVALITU BIO MATCHA TEA

 

Káva nás teda nabudí na krátky čas, okrem toho zaťažuje žalúdok a je často príčinou prekyslenia organizmu. Matcha čaj naopak telo dopĺňa minerálmi, má zásadité PH.

 

Vitamíny, minerály a ďalšie látky v Matcha čaji:

– Vápnik
– Chróm
– Mangán
– Draslík
– Selén
– Vitamín C
– Zinok
– Aminokyseliny
– Beta-karotén
– Katechíny
– Komplexné polysacharidy
– Flavonoly
– Saponin
– Teanin
– Vitamin A
– Vitamin C
– Vitamin E

EGCG – najúčinnejšia zložka Matcha čaju

EGCG je známy predovšetkým pre svoje silné antioxidačné pôsobenie, termogénny účinok (podpora spaľovania tukov), ochrana svalovej hmoty pred poškodením, ale zároveň však ide o jednu z látok, ktorá je schopná veľmi silno pôsobiť z hľadiska epigenetiky. Popisuje mechanizmy, ktoré dokážu niektoré gény „vypínať“, či naopak „zapínať“ – z chemického hľadiska ide napríklad o metyláciu génov či acetyláciu histónov. EGCG dokáže účinne potláčať proces metylácie génov, a preto môže hrať výraznú úlohu aj v prevencii a liečbe Alzheimerovej, či Parkinsonovej choroby.

Pri zalievaní Matcha sa nedoporučuje horúca voda hneď po zovretí, ale teplota max. 70 stupňov.

 

POZRI VŠETKY VÝROBKY MATCHA TEA
.

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *