Uncategorized @sk

Trápi vás bolesť hlavy? Zbavte sa jej raz a navždy

Všetky príčiny bolesti hlavy bohužiaľ ešte doteraz nie su známe. Mozog ako taký, je voči bolesti úplne necitlivý, ale naopak pleny a cievy bolestivé byť môžu. Preto sú tiež po dlhú dobu príčiny bolesti hlavy pripisované kŕčom mozgových ciev. Bežne užívané lieky tieto problémy neostránia, ale začali sa vypracovávať iné, účinnejšie terapie. V závislosti na lokalizácii a dĺžke trvania bolesti hlavy, sa dajú stanoviť rôzne príčiny, ktoré ju vyvolávajú.

Z pôsobenia psychických faktorov ako je hnev či podráždenie vznikajú krátkodobé záchvaty bolesti. Bežné „hučanie“ v hlave je zpravidla následkom nachladenia, chrípky alebo iných infekčných ochorení. Bolesti hlavy sú tiež sprievodným javom upchatých dutín. tráviacich porúch, pri nadmernej konzumácii alkoholu či nadmerného fajčenia. Bolesti čela, krku a záhlavia, ktoré sa vyskytujú väčšinou po prebudení a do pár hodín vymiznú, môžu znamenať, že sú nezdravé zuby alebo môžu vzniknúť v dôsledku degeneratívnych zmien v oblasti krčenj chrbtice. Bolesti na prednej strane hlavy. ktoré môžu vyvolávať zvracanie a poruchy zraku, sú častým násladkom vysokého krvného tlaku, kôrnatenia ciev, obličkových problémov, zápalu mozgu, mozgového nádoru alebo pri podráždení mozgu horúčkou. Tríznivé bolesti počas spánku, ktoré sa objavujú náhle, bývajú spôsobené zápalom spánkových tepien a objavujú sa najmä u fajčiarov. Vystreľovanie bolesti v očiach a silné jednostranné bolesti hlavy sú často výstražným signálom akútneho záchvatu zeleného očného zákalu. V mnohých vymenovaných príkladoch je nutné lekárske vyšetrenie. Rovnako tak bolesti hlavy, ktoré trvajú dlhšie ako tri dni alebo sa často opakujú, nesmú byť v žiadnom prípade brané na ľahkú váhu. Samoliečba je dovolená iba pri ľahkých prípadoch alebo ako dočasná pomoc.

Ľuďom, ktorí trpia bolesťami hlavy, hneď pomôže šálka kávy a ak sa tento problém objaví večer, tak pohár dobrého vína, piva či studený obklad na čelo a krk. Bolesti hlavy sa dá ľahko zbaviť tak, že si podľa starej metódy MUDr. Kneipa dávame kúpele nôh, polokúpele, sedacie kúpele vo vani, kedy polievame nohy a boky studenou vodou a konečne si doprajeme chôdzu naboso v rose, na brehu rieky či pri mori. Doporuče sa používať nálev z medovky, mäty, rozmarínu, kozlíku lekárskeho, šalvie, levandule, harmančeku, borovice či tymiánu. Bolesť sa zmierni, ak priložíme na čelo šatku s brezovými listami. Doporučuje sa tiež piť šťavy z čerstvej zeleniny, napr. z mrkvi so špenátom, repou, uhorkou alebo šalátom a jesť cibuľu a cesnak.

Ďalšia rada znie: používať jantár. Pri potieraní tela jantárom prenikajú do organizmu elektróny, ktoré aktivizujú životné procesy, organizmus silnie a dokonca ustupujú aj bolesti hlavy a únava. Stačí kúskom jantáru potrieť krk, spánky a zápästia. Tiež mo môžeme nechať rozpustiť v liehu.

Ľuďom trpiacim bolesťami hlavy doporučuje Grzegorz Franciszek Sroka vo svojom „Bylinnom radcovi“ následujúcu bylinnú zmes:

100g kvetov harmančeku

100g kvetov lipy

50g listov medovky

50g vňati ľubovnika bodkovaného

50g listov mäty

50g vňati imela

50g komanice lekárskej

Jednorázovo sa pije čaj z 1 – 2 lyžičiek zmesi na šálku vriacej vody. Pijeme ho ráno a večer, samozrejme bez cukru.

Pomoc pri migréne

Migrénou trpí mnoho žien, ktoré si pomáhajú, ako len môžu. Ak sa ale lieky na potláčanie bolesti užívajú dlhodobo, poškodzuje sa pečeň a výlsedok je aj tak iba krátkodobý. Skúste neiktoré z nasledujúcich rád:

  1. Terapia šťavami – šťava z melóna, špenátu, mrkvy, repy, uhorky či zeleru.
  2. Akupresúra – Tlak prsta na vonkajšej strane palca na nohe, v mieste, kde končí palec a začína malá priehlbinka, masáž palca zo spodu a z vnútornej strany, u susedného prstu alebo aj masáž spánku s jantárom
  3. Horčíková terapia – užiť 5mg horčíku rozpusteného vo vode
  4. Terapia teplom – priložiť na bolestivé miesta fľašu s teplou vodou alebo pstiť na boľavé miesta prúd vzduchu fénom. Tiež je dobré dať si na hlavu teplú čiapku.
  5. Vodná terapia – Sprchovanie sa horúcou vodou, prúd vody pritom nasmerovať na hlavu a chrbát.
  6. Bylinná terapia – pijeme pomaly čaj z medovky, bazalky, levandule, alebo nálev z majoránky

Zaručenou terapiou je tiež pohyb. Skúste nasledujúce cvičenie TU


Uvoľňujúce cvičenie zamerané na oblasť krčnej chrbtice, lopatiek a ramien. Počas celého cvičenia nezabúdajte prirodzene dýchať a nezadržiavať dych. Jednoduché cviky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa tiež bolesti hlavy či nepríjemného napätia vo svaloch. Ďakujem, že ste si so mnou zacvičili. Namaste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *