Blog, Zdravie

Prečo potrebujeme detoxikáciu organizmu

Vnútorné orgány ľudského tela sú zostrojené a fungujú tak, aby sa dokázali zbaviť odpadových produktov. Aký je potom účel detoxikácie?

Naše telá boli navrhnuté pred mnohými tisíckami rokov. Keď „toxíny“, ako ich poznáme dnes, ani neexistovali.

V súčasnosti je náš životný štýl plný chemických prísad a konzervačných látok, ktoré naše telo nevedia spracovať. Existujú predovšetkým dva rôzne typy toxínov: exogénne toxíny, ktoré pochádzajú z vonkajšieho prostredia a endogénne toxíny, ktoré sa produkujú vo vnútri tela.

Exogénnymi sú najčastejšie používané rafinované chemikálie, ktoré sa vo všeobecnosti používajú na predĺženie trvanlivosti mnohých výrobkov a tiež chemické farbivá. Endogénne sú vedľajšie produkty z rôznych procesov tela, ktoré uvoľňujú látky, ako sú kvasinky, huby, baktérie, parazity, mliečne kyseliny, kyseliny močové a proces fermentácie.

Ak sa však pozrieme na celý zoznam exogénych toxínov, ktoré denne konzumujeme, je jasné, „prečo potrebujeme detoxikáciu“.

Exogénne toxíny pochádzajú z množstva rôznych zdrojov:
Znečistenie vzduchu
Voda: či už na pitie alebo kúpanie v nej (kohútik a fľaša: chlór, ťažké kovy, vylúhujúce plasty atď.)
Potraviny: rýchle / rafinované potraviny, prísady / konzervačné látky, herbicídy / pesticídy, cukor, mliečne výrobky, mäso
Pitie: kofeín, alkohol, sýtené nápoje, nápoje s vysokým obsahom cukru či farbiva
Toaletné potreby: zubná pasta, šampón, mydlo, deodorant, čistiace prostriedky, make-up atď.
Čistiace prostriedky: prací prostriedok, bielidlo, čistič rúry atď.
Lieky / drogy: legálne aj nelegálne
Technológia: počítače, mobilné telefóny, bezdrôtové zariadenie atď.
Stres a napätie: Negatívne emócie / myšlienky, zlý postoj, nevyhovujúca práca a podobne.

Zlé návyky pri jedle: jedenie za pochodu do práce či školy, hltanie veľkých kusov jedla, nedostatok žuvania atď.

Zoznam môže pokračovať a je to naozaj trochu alarmujúce, keď sa pozeráme na to, ako tieto veci opakujeme denno – denne. Je však možné vyčistiť vzduch od toxických výparov? Je možné v dnešnej dobe nevyužívať technológie? Niektoré veci sa proste zmeniť nedajú. čo ale dokážeme pre svoje telo urobiť, je zdravo sa stravovať a mať dostatok pohybovej aktivity.

Príroda nám ponúka množstvo prostriedkov na udržanie svojho zdravia. Ale čo urobí bežný človek? Zájde do fast-foodu, kde hltá veľké kusy chemicky spracovaných a ťažko stráviteľných potravín.  Takmer každý z nás už mal v živote tráviace ťažkosti. Zlé trávenie, mierna hnačka, obstipácia a chvíľkové bolesti brucha môžu byť následkom nesprávne zvolenej kombinácie a konzumácie množstva potravín alebo ako dôsledok črevnej virózy. Tieto problémy sú síce nepríjemné, ale ľudské telo sa dokáže s nimi vyrovnať relatívne samo. Vysoké percento obyvateľov má však chronické ťažkosti tráviaceho systému, ktoré majú negatívny vplyv na kvalitu života človeka.

V dôsledku dnešného životného štýlu patria žalúdočné problémy medzi najnepríjemnejšie spomedzi všetkých bežných ťažkostí. Nielen zlé stravovacie návyky, ale aj zlá životospráva, nedostatok spánku či príliš veľa stresových situácií môže mať obrovský vplyv na náš tráviaci systém. Žalúdočné problémy vznikajú nielen pri ochoreniach žalúdka samotného, ale i reflexne, pri chorobách
iných orgánov a nie je prakticky choroby, ktorá by sa nemohla prejaviť poruchou žalúdka. Aj preto sa hovorí, že „žalúdok je zrkadlom zdravia“.

Chcete urobiť niečo pre svoje zdravie a vyvarovať sa prípadným ochoreniam? Chcete sa fyzicky aj psychicky cítiť vždy dobre? Radi by ste zmenili svoj životný štýl no neviete ako začať? Vyskúšaje 30 dňový program JOGATOX, kde nájdete všetky potrebné informácie ako prečistiť svoj organizmus a ako pomocou jogy rozhýbať svoje telo a upokojiť myseľ. Viac informácii o tomto programe sa dočítate pri rozkliknutí odkazu. ↓

JOGATOX, 30 dňový program

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *